+38 (067) 785-54-55 відділ продажів

+38 (067) 566-40-62 відділ постачання

Новини

Страхова медицина в Україні може з'явитися до кінця 2015 року

Страхова медицина в Україні може запрацювати вже до кінця 2015 року, про це заявив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі на брифінгу у мерії Києва у середу.

"Думаю, якщо страхова медицина почне працювати через рік або до кінця наступного року, це буде дуже добре", - сказав Квіташвілі.

Він вважає, що на першому етапі необхідно буде дати можливість лікарням "заробляти гроші легально та самостійно".

Також міністр зазначив, що сьогодні система охорони здоров'я фінансується за принципом "гроші йдуть на утримання медичних закладів", що не дає гарантій якості надання медичних послуг.

На його думку, необхідно, щоб працював інший принцип - "гроші йдуть пацієнтам", при цьому пацієнт має можливість вибору лікаря, а лікарні мають можливість для легального та самостійного заробітку.

З цією метою за допомогою фінансових коштів Світового банку, ВООЗ та ЮНІСЕФ планується розробити стандарти медичних послуг, а також тарифи на них.

Надалі це дозволить перейти до обов'язкового медичного страхування, зазначив Квіташвілі. Мер Києва Віталій Кличко у свою чергу зазначив, що у Києві близько 3,5 млрд грн у медичній сфері перебуває у тіні. "Нам потрібно, щоб ці гроші працювали на киян, а не на окремі персоналії", - наголосив він.

Його заступник Михайло Радуцький пояснив, що на першому етапі до 1 січня планується ухвалення низки законопроектів у сфері медицини. За його словами, такі законопроекти вже розроблено та внесено до Верховної Ради.

При цьому планується забрати функції проведення тендерів у Міністерства здравоохранения, що дозволить виключити корупційну складову при складанні тарифів, оскільки до них входить вартість товарів та послуг, які закуповуються через тендери.

Радуцький прогнозує, що результати реформування охорони здоров'я кияни відчують уже влітку 2015 року.

Матеріал з порталу http://zdorov-info.com.ua/

Форма зворотнього зв'зку