+38 (067) 785-54-55 відділ продажів

+38 (067) 566-40-62 відділ постачання

Новини

МОЗ має намір покращити медико-демографічну ситуацію в Україні

МОЗ України підготувало та розмістило для громадського обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України, яким планується затвердити Національний план заходів щодо імплементації та реалізації принципів європейської політики «Здоров'я-2020: основи Європейської політики на підтримку дій держави та суспільства на користь здоров'я та благополуччя».

Реалізація всіх заходів, що містяться в Національному плані, зрештою стануть основою для покращення медико-демографічної ситуації в країні. 

У світі суттєво зростає занепокоєння через збільшення кількості хронічних неінфекційних захворювань, адже це негативно впливає на охорону здоров'я суспільства загалом, а також перспективи розвитку економіки. Соціальний та економічний тягар обумовлений чотирма хворобами, які перебувають у центрі уваги держав-членів ООН: серцево-судинними захворюваннями, діабетом, раком та хронічними респіраторними захворюваннями. Вони призводять до тривалої недієздатності, зниження добробуту сімей та зменшення продуктивності праці, а також величезного навантаження на системи охорони здоров'я.

В Україні кількість неінфекційних захворювань є досить значною, що характеризується високими показниками захворюваності та смертності, особливо серед осіб працездатного віку. Так, за статистикою, щороку на неінфекційні захворювання припадає 86% смертей. У країні реєструється один із найвищих у Європі рівнів смертності від серцево-судинних захворювань (понад 772 летальних випадків на 100 тис. чоловічого населення та майже 441 летальних випадків на 100 тис. жіночого населення). Майже 80% від загальної кількості померлих в Україні віком від 60 років припадає на хвороби системи кровообігу, захворювання органів дихання. Така ситуація впливає на рівень середньої тривалості життя (за даними 2013 року вона становить у чоловіків 66,3 року, у жінок – 76,2 роки), що значно нижче порівняно з іншими європейськими країнами.

Найкращі світові практики свідчать, що ці захворювання можна попередити шляхом впровадження належного підходу до охорони громадського здоров'я. Це передбачає, серед іншого, профілактику захворювань та санітарно-епідеміологічний нагляд, а також реалізацію орієнтованих на потреби різних груп економічно ефективних заходів у масштабах населення загалом та щодо кожної особи зокрема. 

Проект розпорядження розроблено за участю експертів Бюро ВООЗ в Україні для реалізації засад європейської політики. Ухвалення цього документа та його реалізація, крім удосконалення сфери громадського здоров'я та підвищення ефективності управління охороною здоров'я, дозволить зменшити на 25% випадки передчасної смертності від серцево-судинних захворювань, раку, діабету та хронічних респіраторних захворювань; щонайменше на 10% зменшити зловживання алкоголем, скоротити на 30% середнє споживання солі населенням; знизити на 18,5% споживання тютюнових виробів; зупинити зростання захворюваності на ожиріння та діабет.

 

Проект акту та супровідні документи розміщено на офіційному веб-сайті МОЗ України: у розділі «Громадське обговорення» http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20150311_0.html

Матеріал з порталу http://zdorov-info.com.ua/

Форма зворотнього зв'зку