+38 (067) 785-54-55 відділ продажів

+38 (067) 566-40-62 відділ постачання

Новини

У МОЗ обговорили шляхи підвищення доступності лікарських засобів та розвитку імпортозаміщення

 В МОЗ України під головуванням в.о. Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського та за участі фахівців Національного фармацевтичного університету, Державного експертного центру, представників провідних фармацевтичних підприємств відбулася нарада з питань підвищення доступності лікарських засобів та розвитку імпортозамінних виробництв в Україні. Так, сьогодні кожна п’ята сім’я не має спроможності купити ліки, і зниження їх доступності продовжує зростати.

Як відзначив В. Шафранський, Міністерством наразі розпочата системна робота, спрямована на підвищення доступності лікарських засобів – шляхом запровадження державного регулювання цін на основні лікарські засоби та референтного ціноутворення, перегляду належної практики лікарських призначень та рецептурного відпуску ліків, розробки національної Концепції імпортозаміщення та розвитку вітчизняного фармвиробництва. В.о. Міністра переконаний, в Україні є всі умови, що дозволяють розробляти, реєструвати та виробляти вітчизняні якісні, ефективні, безпечні та доступні лікарські засоби. Для реалізації цієї стратегії необхідним є об’єднання зусиль Уряду, міністерств, виробників та дистриб’юторів ліків, зацікавлених інвесторів, створення міцної технологічної та науково-інноваційної платформи.

Першочерговими заходами державного регулювання цін на основні лікарські засоби учасниками засідання було визначено:

- впровадження механізму державної реєстрації цін замість декларування змін оптово-відпускних цін;

- встановлення граничних оптово-відпускних та роздрібних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення;

- впровадження Державного реєстру цін;

- створення Міжвідомчої експертної ради для здійснення державної реєстрації граничних оптово-відпускних та роздрібних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення або їх перереєстрацію, а також проведення незалежної експертизи;

- запровадження методу референтного ціноутворення на основні лікарські засоби, вартість яких може відшкодовуватись за рахунок державного бюджету та інших залучених коштів;

- запровадження постійно діючого моніторингу системи цін на основні ліки, що закуповуються за бюджетні кошти та за державними цільовими програмами.

У напрямку впровадження Концепції імпортозаміщення та розвитку вітчизняного виробництва лікарських засобів, на думку фахівців, варто невідкладно створити перелік лікарських засобів, що підлягають імпортозаміщенню, та визначити препарати, які можливо виробляти в Україні з урахуванням клінічних, фармакологічних та технологічних особливостей. При цьому важливим аспектом має стати підтримка та захист вітчизняних виробників, що будуть задіяні в реалізації програми, створення такої цінової політики, яка б забезпечувала рентабельність заводів, дистриб'юторів і аптек і, водночас, гарантувала б доступність ліків.

Зазначені стратегічні кроки ляжуть в основу відповідної нормативно-правової бази, яку фахівці мають намір невідкладно доопрацювати та подати на погодження ЦОВ вже найближчим часом.

Прес-служба МОЗ України

Форма зворотнього зв'зку